Ćwiczenia
Facebook Google Plus
 
Muzea inspirują do odkrywania świata. Nie tylko gromadzą dzieła, które są dowodem talentu i umiejętności ich twórców, ale także mogą wzbudzać nowe zainteresowania, pomóc w znalezieniu hobby, wspierać odkrywanie własnych pasji. W „Ćwiczeniach” zapraszamy do zainspirowania się obiektami ze zbiorów WMM.
W dziale „Myśl inaczej!” można poćwiczyć kreatywność oraz w nowy sposób przyjrzeć się eksponatom i stworzyć własną wystawę.
W dziale „Naucz się!” można się dowiedzieć, jak świadomie patrzyć na krajobraz, poznać zasady sztuki opowiadania czy zostać obserwatorem ptaków.
W dziale „Zrób to sam!” można się dowiedzieć, jak samodzielnie wykonać wyjątkową rzecz inspirowaną muzealnymi eksponatami.

W dziale „Scenariusze lekcji” znajdziesz gotowe pomysły na przeprowadzenie zajęć w szkole z wykorzystaniem zdigitalizowanych obiektów dziedzictwa kulturowego. Scenariusze lekcji zostały opracowane w oparciu o podstawę programową.
W dziale „Odkryj sztukę w internecie!” znajduje się propozycja zajęć o tym, jak legalnie i twórczo korzystać z cyfrowego dziedzictwa kulturowego. Zajęcia są przeznaczone dla uczniów szkół podstawowych.  Myśl inaczej!
Wszystkie pliki dostępne są na licencji  Licencja Creative Commons

 
 
Zrób to sam!

Pocztówka pop-up

 

Portret

 

Dźwig do klocków

 

Szarawary

 

Podstawka pod kubek

 

Zwierzaki zza szafy

 

Hełm na bal przebierańców

 

Namiot ogrodowy

 

Balon codzienny

 

Ogródek dla elfów

 

Prosty instrument

 

Świecznik

 

Kulodrom

 
 

Szopka przytulanka

 

Konik