Blog

Tydzień Otwartej Edukacji

W tym tygodniu, w dniach od 4 do 8 marca, odbędzie się Tydzień Otwartej Edukacji pod hasłem Zostań chirurgiem otwartych zasobów. Celem inicjatywy jest promocja otwartych zasobów, narzędzi i praktyk edukacyjnych oraz popularyzacja wiedzy na temat ruchu otwartej edukacji.

W ramach Tygodnia Otwartej Edukacji będzie można wziąć udział w kursach internetowych i webinarach.

Kurs internetowy pt. Rentgen otwartych zasobów wprowadzi uczestników w tematykę otwartych zasobów edukacyjnych oraz da im umiejętności wyszukiwania, selekcji, ponownego wykorzystania, ewaluacji otwartych zasobów oraz dzielenia się nimi. Kurs potrwa 5 dni. Więcej o kursie możecie przeczytać na stronie KOED-u.

Odbędą się dwa webinary, tematycznie powiązane z kursem internetowym:


Anatomia otwartości – prawo autorskie i licencje

Kiedy: 5 marca, godz. 20.00

Pierwszy z webinarów dotyczy anatomii otwartości, podczas którego dowiesz się jak zbudowane są licencje Creative Commons i jak możesz skorzystać z otwartych zasobów w kontekście prawa autorskiego. Prowadzenie: Kamil Śliwowski (otwartezasoby.pl), Aleksandra Saczuk (Fundacja Szkoła z klasą).
Rejestracja:http://bit.ly/anatomiaOZE


Otwarte Zasoby pod mikroskopem. Jak skutecznie szukać zasobów i z nich korzystać

Kiedy: 7 marca, godz. 20.00

Drugi webinar będzie dotyczył wyszukiwania i efektywnego korzystania z Otwartych Zasobów Edukacyjnych. Prowadzenie: Aleksandra Czetwertyńska (Centrum Cyfrowe), Katarzyna Górkiewicz (Fundacja Nowoczesna Polska), Paulina Szczucińska (OpenStax Polska, Fundacja Katalyst Education).
Rejestracja: http://bit.ly/mikrOZE


W Polsce wydarzenia organizowane w ramach Tygodnia Otwartej Edukacji koordynowane są przez Koalicję Otwartej Edukacji.
Polecamy także materiały edukacyjne opublikowane na naszym portalu. Znajdziecie je w zakładce Ćwiczenia. Częstujcie się!

Komentarze
URL trackback'a:

Ostatnie komentarze: