Blog

Co u nas?

Wydawać by się mogło, że skoro na początku lipca opublikowaliśmy 120 nowych eksponatów, to teraz już tylko plaża, góry i inne wypoczynki... Owszem, dbamy też o czas wolny, bo bez niego nie mielibyśmy siły na realizację nowych wyzwań, jednak nie zrobiliśmy sobie zbiorowej przerwy wakacyjnej :-).

Po pierwsze, doskonalimy opublikowane już cyfrowe wizerunki: dodajemy nowe sposoby prezentacji, uzupełniamy galerię zdjęć, wzbogacamy informacje na temat obiektów, tłumaczymy je na język angielski.

Po drugie, publikujemy kolejne eksponaty, digitalizowane, wizualizowane i opisywane już nie w ramach projektu Wirtualne Muzea Małopolski Plus, lecz – bieżącej działalności Regionalnej Pracowni Digitalizacyjnej.

Po trzecie, regularnie zmieniamy wygląd strony głównej, zapraszając Was do przyjrzenia się detalom eksponatów i poznania ich szerszego kontekstu. W górnym sliderze prezentujemy szczegół wybranego eksponatu, a poniżej – jego kontekst:

  • miniaturę odsyłającą do karty danego obiektu, czyli wszystkich informacji, zarówno merytorycznych, jak i wizualnych, o danym obiekcie,

  • zaproszenie do interpretacji tematycznej inspirującej do szerszego spojrzenia na eksponat i odkrycia nieoczywistych z nim powiązań,

  • link do podstrony muzeum, z którego dany eksponat pochodzi.

W dolnej części strony znajdziecie propozycje innych jeszcze aktywności i sposobów poznawania dziedzictwa kulturowego na naszym portalu (ćwiczenia, nagrania audio, interpretacje) oraz aktualności i polecane wydarzenia.

Po czwarte, w naszej pracy pojawił się nowy trop. Informowaliśmy już o nim nieco na profilu fb, ale może zaglądacie też tutaj? Otóż wrócliśmy na nasz ukochany Zamek Królewski na Wawelu, z którym tak wspaniale nam się współpracowało w ramach projektu Wirtualne Muzea Małopolski Plus. Tym razem efekty naszej pracy posłużą, a w przypadku trzech obiektów już posłużyły, wawelskiej Pracowni Konserwacji Malarstwa i Rzeźby. Planujemy też wspólny projekt badawczy, w którym wybrane przez pracowników Wawelu obiekty będą szczegółowo digitalizowane przed i po konserwacji, ze szczególnym zwróceniem uwagi na parametry istotne w tego rodzaju pracy. Nie chcemy jeszcze zdradzać szczegółów, ale digitalizacja w służbie konserwacji to naprawdę coś!

Po piąte, przygotowujemy kolejne wnioski o dofinansowanie naszych działań zarówno digitalizacyjnych, jak i tych dotyczących rozwoju portalu i zbadania Waszych oczekiwań, które wciąż tak mało znamy. Zanim zwrócimy się w tej sprawie do Was bezpośrednio, może już teraz moglibyście podzielić się z nami Waszymi uwagami na temat WMM? Bardzo serdecznie Was do tego zapraszamy!

Po szóste i nieustanne, wciąż znajdujemy błędy (niektóre dzięki Wam, za co serdecznie dziękujemy!) i staramy się je na bieżąco poprawiać :-). 

Bądźmy w kontakcie!

Opracowanie: Kinga Kołodziejska (Redakcja WMM),
Licencja Creative Commons

Ten utwór jest dostępny na licencji Creative Commons Uznanie autorstwa 3.0 Polska.

 

Komentarze

Ostatnie komentarze: