Blog

Jacy jesteście?

Jacy jesteście? Coraz częściej zadajemy sobie to pytanie. Czego oczekujecie od Wirtualnych Muzeów Małopolski, co w nich lubicie, co Was denerwuje, jak się po nich poruszacie, czy Was inspirują i... tysiące innych pytań. Powoli ogarniamy wielość i różnorodność panującą na naszym portalu :-) i coraz mocniej zależy nam na sprofilowaniu działań. Postanowiliśmy złożyć wniosek o dofinansowanie projektu badawczego dotyczącego oczekiwań odbiorców wobec wirtualnego uczestnictwa w kulturze, który chcemy przeprowadzić wspólnie z Instytutem Socjologii i Filozofii Uniwersytetu Pedagogicznego. Będziemy Was informowac na bieżąco o jego losie :-), mając nadzieję, że pomożecie nam w jego realizacji.

A teraz wstęp do myślenia o sposobach korzystania z Internetu przez zwiedzających podczas planowania wizyt w muzeach, a także przypominania sobie lub utrwalania poznanych tam treści. Pod koniec zeszłego roku akademickiego zwróciła się do nas studentka socjologii UJ, Patrycja Chlebus, z prośbą o opublikowanie na profilu fb jej ogłoszenia dotyczącego focusu, jaki chciała zorganizować do swojego badania licencjackiego. W związku z przymierzaniem się do projektu badawczego dotyczącego profilu odbiorców portalu WMM, poprosiliśmy panią Patrycję o dodanie paru pytań dotyczących wirtualnego zwiedzania.

Podkreślmy, że nie było ono głównym celem badania pani Patrycji, jednak odpowiedzi respondentów na te właśnie pytania są dla nas bardzo interesujące, i – za zgodą pani Patrycji – publikujemy jej podsumowanie, które może i Was zainteresuje.

 

 

 

 

Opracowanie: Kinga Kołodziejska (Redakcja WMM),
Licencja Creative Commons

Ten utwór jest dostępny na licencji Creative Commons Uznanie autorstwa 3.0 Polska.

Komentarze
URL trackback'a:

Ostatnie komentarze: