Blog

Ferie w mieście — tylko w muzeum!

Ferie w mieście postrzegane są jako gorsza forma spędzania wolnego czasu, tymczasem wcale nie muszą być mniej atrakcyjne. Zwłaszcza jeśli wśród zimowych zabaw, spacerów i wypraw na lodowisko zaplanujemy wizytę w muzeum.  Przekraczając jego próg, można przenieść się w odległe krainy i poznać nieznane lądy i światy. Przedstawiamy kilka propozycji dla małych i większych odkrywców, których nie można przegapić.

Muzeum Etnograficzne w Krakowie przygotowało program pod hasłem „Zimowe Podróże”. Wspólnie z kustoszami i pracownikami MEK można podążyć szlakiem ludzi i reniferów, udać się w nieznane razem z tropikalną ekspedycją, poszukać afrykańskiego słońca, odwiedzić mieszkańców Grenlandii i Alaski, tropiąc ślady łowców z krainy lodu…  

Szczegółowy program spotkań i wypraw znajduje się tutaj

Również Muzeum Narodowe w Krakowie, wpisując się w zimowy krajobraz za oknem, przygotowało projekt „Zima stuleci”, proponując rodzaj gry terenowej, podczas której można odkrywać zimowe akcenty, rozwiązując zadania, idąc po śladach i wskazówkach przygotowanych przez pracowników muzeum.

Dodatkową zachętą do odwiedzenia poszczególnych oddziałów jest bilet wstępu, który dla dzieci i młodzieży w wieku 8-16 lat kosztuje tylko 1 zł z oprowadzaniem (dla dzieci poniżej 7 roku życia wstęp wolny).

Muzeum Historyczne Miasta Krakowa przygotowało program specjalny na pierwsze tygodnie lutego, kusząc serią warsztatów i opowieści, wśród których nie zabraknie tych o średniowiecznych rycerzach, smokach, księżniczkach, ale też o domowych zwyczajach, które jeszcze do niedawna były kultywowane w mieszczańskich domach — wszystko podane w formie gier terenowych, planszowych i zabaw.

Zima za oknem piękna, w tym roku trwa zaledwie od tygodnia, więc krótko, warto spędzić czas wolny na świeżym powietrzu, nie zapominając o tym, że najlepszym miejscem, które inspiruje i rozpala wyobraźnię jest właśnie muzeum. Przypominamy także, że WMM z całym bogactwem ćwiczeń, pomysłów i tutoriali, czeka na Was nie tylko w czasie ferii 24 godziny na dobę. 

Opracowanie: Anna Berestecka (Redakcja WMM),
Licencja Creative Commons

Ten utwór jest dostępny na licencji Creative Commons Uznanie autorstwa 3.0 Polska.

Komentarze
URL trackback'a:

Ostatnie komentarze: